Film
Czas oglądania: 1 min
11 września, 2024
Czas czytania: 2 min
11 września, 2024
Czas oglądania: 2 min
11 września, 2024
Czas oglądania: 3 min
11 września, 2024
Film
Dr Sher M.D. FAAP z Peninsula Research Associates omawia diagnostykę w miejscu świadczenia opieki jako integralną część badań klinicznych.
Dr Sher M.D. FAAP: „Diagnostyka w miejscu świadczenia opieki jest prawdopodobnie jedną z ważniejszych części badania, ponieważ jeśli jest możliwa w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, badanie idzie naprzód.
Badania nad opracowywanymi lekami wymagają udziału chorych osób, w przypadku których inne leki są nieskuteczne, które wymagają nowych, wcześniej niestosowanych leków.
Badania nad szczepionkami wiążą się z udziałem zdrowych ochotników, którzy uczestniczą w badaniach, ponieważ chcą zapobiegać chorobom lub, co ważniejsze w przypadku wielu pacjentów, którzy uczestniczą w badaniach nad szczepionkami, ponieważ chcą pomóc innym osobom.
Pacjenci często przychodzą, aby sprawdzić, czy spełniają kryteria włączenia i czy nie spełniają kryteriów wyłączenia, a do tego często jest potrzebne laboratorium diagnostyczne. Jeśli konieczne jest wysłanie próbki do innego laboratorium, oznacza to oczekiwanie przez 2 do 3 dni na uzyskanie wyników i przez kolejne 2 do 3 dni na ponowne przyjęcie pacjenta, co łącznie daje co najmniej tydzień. System GeneXpert® jest wykorzystywany w miejscu świadczenia opieki, więc bez względu na to, co badamy – COVID, RSV – wyniki są dostępne niezwłocznie.
Jest on prosty, co jest bardzo ważne dla mojego zespołu, a wyniki można uzyskać, zależnie od testu, w czasie od 30 do 60 minut przy bardzo wysokiej dokładności. Kiedy zaczęła się pandemia, przyjrzeliśmy się wszystkim systemom. Jestem osobą, która kieruje się nauką. Jestem osobą, która kieruje się tylko nauką. Zależało nam na teście o najlepszej czułości i swoistości, a najlepsze wyniki zapewniają testy PCR, więc patrząc z naukowego punktu widzenia, najdokładniejszym testem PCR był test GeneXpert firmy Cepheid.
Szybko pozyskaliśmy ponad tysiąc pacjentów do badań nad szczepionkami. Był to prawdopodobnie jeden z najbardziej udanych momentów, jeśli chodzi o to, jak czułem się w kontaktach z pacjentami. Zawsze staram się robić kolejny krok lepiej, aby pomóc, niezależnie od tego, czy chodzi o moją placówkę badawczą, czy wszystkich świadczeniodawców opieki zdrowotnej, którzy dla mnie pracują, a jedynym sposobem, aby to zrobić, jest zapewnienie lepszych sposobów pomocy pacjentom. Aby zapewnić lepszą opiekę pacjentom, należy zadbać o lepsze narzędzia, które to umożliwią, dlatego wybrałem umiarkowanie złożony system GeneXpert, ponieważ daje mi on o wiele więcej możliwości”.
WIĘCEJ